BOXSPRING DESIGN HEEFT MET REIN NU OOK EEN SLAAPSYSTEEM UIT NATUURLIJKE MATERIALEN

Maatwerk madein Roosendaal
Peter de Kock, directeur van Boxspring Design uit Roosen- daal, is blij met de nieuwe collectie REIN die de fabrikant tijdens de afgelopen najaarsbeurs in De Woonindustrie heeft geïntroduceerd: “Er is steeds meer vraag naar natuurlijke materialen, zo merken we. En deze vraag komt uit het midden plus segment van de markt dat nog een budget te besteden heeft aan slapen.” Daarnaast richt het bedrijf zich ook meer en meer op hoog/laag comfortbedden voor ouderen die thuis blijven wonen. Met REIN heeft Boxspring Designs naar eigen zeggen een unieke collectie in huis: “Ik denk niet dat veel andere fabrikanten in Nederland ons hierin kunnen volgen.”
Het jaar begon volgens Peter heel goed maar net voor en na de zomer zakte de vraag naar bedden (net als bij andere productgroepen voor het interieur) in: “Dat geldt niet alleen voor ons maar voor de gehele slapenbranche, denk ik. Begin dit jaar verkochten we nog veel mooie, duurdere bedden en dat loopt nu terug. Met REIN willen we dan ook een nieuwe impuls geven aan dat gedeelte van de markt dat minder last heeft van de inflatie en de hogere kosten voor het levensonderhoud en dat dus geld kan blijven uitgeven.” REIN bestaat uit volledig natuurlijke materialen voor de boxspring, het matras en de topper, zoals hennep, wol, katoen, paardenhaar en natuurlatex. “De naam slaat op het schone karakter van de materialen maar past ook goed bij ons reguliere merk PUUR. Net als bij PUUR wordt REIN in eigen productie gemaakt in Roosendaal. We hebben het voor het eerst gepresenteerd tijdens de beurs in De Woonindustrie en de reacties waren zeker positief. Maar we merken dat sommige dealers nog moeten wennen aan het concept wanneer ze gewend zijn om klassieke schuimmodellen te verkopen.”
“Ik ga liever met de dealers de diepte in dan dat ik de verkoop versnipper over heel veel adressen.”
EXTRA AANDACHT
Natuurlijke systemen zoals REIN ver- eisen extra aandacht en liefde bij het verkopen aan consumenten, zo merkt Peter op: “Natuurlijke materialen vormen zich naar het lichaam en dit kan soms worden ervaren als kuilvorming, maar dat is het niet. Er is iets meer onderhoud nodig dan bij synthetische schuimmodellen: het matras moet goed luchten, de topper moet je vaker opschudden of oprollen zodat het vulmateriaal weer op zijn plaats komt maar dat is het dan ook. Ik denk dat sommige dealers dit niet durven te vertellen uit angst dat consumenten zeggen: het is te veel gedoe. Maar dat is het in tijd en moeite gemeten eigenlijk niet. Durf het verhaal gewoon eerlijk te vertellen, geef het nodige advies en consumenten die juist vragen naar natuurlijke materialen zullen er alle begrip voor hebben.
Doe je dit niet dan kan het soms leiden tot misverstanden: mijn matras heeft een kuil en daar is niets over verteld van tevoren. Nee, het is geen kuil: regelmatig luchten en opschudden en de kuilvorming verdwijnt. Maar durf dit dan wel goed uit te leggen. Grotere merken hebben hier verkooptrainingen voor waarbij het sterk wordt benadrukt hoe je een bed verkoopt, wij vertrouwen op de kennis van de specialist en geven hun alle benodigde adviezen. We hebben gelukkig veel dealers die het verkopen van natuurlijke slaapsystemen begrijpen en daarom ook blij zijn met REIN want er is veel vraag naar.” Net als bij PUUR kunnen alle REIN modellen op maat en onder private label worden gemaakt.
REIN bestaat uit volledig natuurlijke materialen voor de boxspring, het matras en de topper, zoals hennep, wol, katoen, paardenhaar en natuurlatex.
LICHTE TINTEN
Er is volgens Peter nog steeds veel vraag naar lichte tinten stoffering van bedden en hoofdborden op dit moment: “Zoveel dat we er een apart stoffenboek voor hebben gemaakt. We volgen hiermee de meubelindustrie waar lichte tinten al langer actueel zijn, de beddenbranche loopt altijd achter de meubelen aan. Stylisten en interieurdesigners wijzen consumenten ook op het op elkaar afstemmen van meubelen en bedden in uitstraling.” Er zijn ook nieuwe modellen uitgebracht voor de reguliere PUUR collectie met extra stoffen en meerdere opties voor poten. Boxspring Design heeft momenteel een showroom in Nieuwegein waar twee keer per jaar tijdens de beurzen en op maandag bezoekers worden ontvangen.
Op dit moment ontwikkelt de fabrikant ook een showroom bij de fabriek in Roosendaal: “Dealers die de moeite nemen om langs te komen krijgen dan uiteraard ook een rondleiding door de fabriek. Dit leidt soms ook tot nieuwe ideeën voor ons, de bezoekers zien materialen liggen en zeggen: kan je er niet dit of dat van maken? We luisteren altijd goed naar onze dealers.” De fabrikant heeft inmiddels zo’n 75 dealers door heel Nederland: “Ik ga liever met hen de diepte in dan dat ik de verkoop versnipper over heel veel adressen. De export is nog kleinschalig want zolang er nog voldoende vraag is in Nederland naar onze modellen is er geen noodzaak om verder te kijken en richt ik mij liever op Nederland. België wordt al vanuit een aantal klanten bediend, die willen we niet voor de wielen rijden. Duitsland is logistiek gezien te uitgestrekt en geen aantrekkelijke markt op dit moment.”
IEDEREEN HET LIEFST BIJ ELKAAR
Peter is uitgesproken in zijn mening over de versnippering van beursmomenten in de slapenbranche: “Het is toch jammer dat er twee evenementen tegelijk zijn met vergelijkbare leveranciers. Wanneer alles onder hetzelfde dak zou staan leidt dat zeker tot meer bezoekers, denk ik. Wij merken in De Woonindustrie hoe dan ook meer aanloop van gemengde zaken die meer inzetten op sfeer dan op techniek zoals de slaapspecialist dit doet. Maar één gezamenlijk evenement zou beide groepen prima kunnen bedienen, naast de grotere retailers die op zoek zijn naar private labels” Boxspring Design haalt ongeveer 30 procent van de omzet uit het produceren onder private label, de rest komt voort uit het eigen merk. Tot slot zegt Peter over zijn bedrijf: “Iedereen die ons nog niet kent nodig ik uit om naar Roosendaal of Nieuwegein te komen om kennis met ons te maken. We zijn een laagdrempelig bedrijf met een toegankelijke cultuur waar we mooie dingen met de hand en op maat maken, zoals de nieuwe collectie van REIN.”
Copyright
© 2024 Business Content Media Den Haag. Niets uit dit artikel of deze uitgave mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt door middel van druk, fotokopie, microfilm, elektronisch, op geluidsband of op welke andere wijze dan ook, zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever Business Content Media/Vakblad Bedding Business magazine.
Dit artikel is verschenen in Vakblad Bedding Business magazine, editie 5 2024. Nog geen abonnement of wilt u een abonnement cadeau geven? Mail naar linda@businesscontentmedia.nl voor de meest recente aanbieding